Krievus pārsteidz pārveidotājs no Rīgas

brugis

Ir plašajā Krievzemē tāda humora vairāk vai mazāk pilna parādība kā “Comedy Club”. Un laiku pa laikam tā veidotājkomanda mēdz sarīkot papildus šoviņus ar “brīvo skatuvi”, kurā dalībnieki cīnās par galveno balvu – iespēju kļūt par minētās parādības pastāvīgu dalībnieku. Bet kāpēc gan es to Jums stāstu?

Džerijs Šterns, improteatris.lv

Laiku pa laikam mēdzu minētos konkursu šovus papētīt, jo dažreiz tajos parādās arī kaut kas līdzīgs improvizācijai vai teātra sportam, lai gan pamatā, protams, lietas grozās vien ap iepriekš sagatavotu materiālu – etīžu teātri, stand-up utt. Liels bija mans pārsteigums, vienā no konkursiem pēkšņi ieraugot viesi no Latvijas – nevienu citu kā šajā portālā jau kādreiz manīto Jāni Bruģi, kurš agrāk bija teātra “Hamlets” brīvās skatuves dalībnieks, bet šobrīd pilnveido savas prasmes Katlakalna improvizācijas teātrī.

Neņemos gan apgalvot, ka kopumā Jāņa priekšnesums būtu bijis žilbinošs un nepārspējams, arī konkursa žūrija to nenovērtēja un dalībnieku izbalsoja. Iepriekš iestudētais humors, šķiet, nav tomēr Jāņa aicinājums – joki gan nepavisam nebija slikti, taču kliboja izvēlētā izpildījuma forma. Toties improvizētā daļa viņa priekšnesumā bija diezgan interesanta, taču tā, savukārt, formāta dēļ diez ko neinteresēja vērtētājus. Bet tieši par to mēs Jāni zinām un slavējam – kā arī, protams, par milzīgo uzdrīkstēšanos un apņēmību, jo nav nemaz nieka lieta organizēt piedalīšanos pasākumā, kas notiek valstī ārpus Eiropas Savienības (vīzas un cita ķēpa), uzvarēt visus palielā kastinga atlasē un uzstāties elitāras komandas noslīpētā šovā, kurā žūrija turklāt ir ļoti agresīva un asa (kā kuru reizi, kaut kas gradācijā starp Dāvidu un Artusu Kaimiņu, bet daudzskaitlī) – piedevām vēl to visu veicot svešvalodā. Lai dzīvo!

P.S. Ak jā, pavisam aizmirsu paskaidrot virsrakstu – Jānis konkursam bija izvēlējies tādu pseidonīmu, jo citi jau esot bijuši izķerti. Detaļas var iepazīt, noskatoties Jāņa priekšnesuma ierakstu – tiesa, šis kumosiņš tiks tikai tiem, kuri pārvalda krievu valodu. Starp citu, tas nemaz nav vienīgais uzņēmīgā letiņa veikums austrumu pusē – viņš ir paspējis piedalīties arī citā šovā, kura būtība ir vinnēt naudiņu, ja izdodas sasmīdināt tā žūriju. Kā viņam veicās tur, var redzēt otrā videofragmentā zem šī raksteļa.

Līdzīgi raksti


1 atbilde uz Krievus pārsteidz pārveidotājs no Rīgas

  1. Sanda says:

    Drosmīgi. Jokot svešvalodā un vēl tikt vērtētam šovos – cepuri nost par mērķtiecību 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *