Atskaņas no Improfesta’2

Improfests N˚2 jau kādu laiku kā noslēdzies, bet joprojām saglabājušās pozitīvās emocijas un prieks, kas, šķiet, pietiks pat līdz nākamajam festivālam. Tik daudz smieklu, pat dažbrīd smiekli līdz asarām, sen nebija bijuši. Tad nu neliels rezumē.

Toms Zvejnieks, festivāla organizators

Šī gada 20. aprīlī Katlakalna Tautas namā norisinājās jau otrais improvizācijas teātru festivāls “Improfests”.

Kā pirmie uz skatuves kāpa improvizācijas teātra VIAGars pārstāvji, kuriem lieliski izdevās izvilināt pirmos smaidus no tikpat lieliskās publikas. VIAGars šajā festivālā bija vistālāk braukušie viesi, bet garais ceļš viņus nebija nogurdinājis, ko pierādīja lieliskā spēle uz skatuves. No VIAGara priekšnesuma vēl ilgi atmiņā paliks aklais randiņš par boršču bez vai ar desām.

Nākamie uz skatuves braši stājās festivāla visjaunākie dalībnieki, proti, Rīgas Hanzas vidusskolas improvizācijas teātris Aleksandra Langes vadībā. Šis teātris deva ekskluzīvu iespēju ielūkoties ekstrasensu cīņu 96. izlaidumā, kur par iekļūšanu finālā cīnījās divi dalībnieki. Šiem dalībniekiem nācās spēt saprast brīvprātīgo spējas un trūkumus, kā arī to, kurš spiež zobu pastu no tūbiņas vidus.

Pirmās daļas nobeigumā skatītāji varēja ielūkoties garajā formā, ko piedāvāja improvizācijas teātris AKA. Jāpiebilst, ka šis teātris viesojas jau otro reizi, bet joprojām nebeidz pārsteigt. Četri tēli – baletdejotājs, 5 gadus jauna meitenīte, īpatnējo smieklu īpašnieks un dabas aizsardzības pārstāve. Kas tik nenotiek, kad šādi tēli satiekas.

Pēc nelielas atpūtas tiek atklāta otrā daļa Hamleta improvizācijas teātra vadībā. Te nu paliek atmiņā aina no radio, kurā viss tiek falsificēts klausītāju ausīm, amizantais brauciens uz Positivus festivālu, un priekšnesuma nagla – aviatora stāsts Raivja Vidža izpildījumā.

Pienācis laiks arī mājiniekiem – Katlakalna improvizācijas teātrim iekarot skatuvi. Katlakalna improvizācijas teātris šoreiz piedāvāja īsās ainas Trakās televīzijas izpildījumā. Varēja redzēt tādus „raidījumus” kā intervija bez ielūgumiem, kur viesojās brokastu pārslu eksperts, „Politiskais apvērsums”, kurā 4 dažādi politisko partiju līderi diskutēja par reketu 90-ajos gados, ieskatījāmies arī trakajā karaokē, attiecību šovā un jāpiemin arī saimniecības šovs, kurā skatītāji iemācījās, kā salabot gāzes plīti.

Improfesta finālā notika kas pavisam slepens, proti, Jam teātra šovs „Pilnīgi slepeni” Džerija Šterna vadībā, jāpiebilst, ka Džerijam šī bija debija šova vadīšanas lomā, kas īstenībā bija pat ļoti veiksmīga. Slepeno misijā uz skatuves devās improvizācijas teātra „5 uz perona” dalībnieks, kā arī improvizācijas teātra AKA vadītājs Arnis Stuburs, improvizācijas teātra AKA un improvizācijas teātra IMPROVIDE pārstāvis Ingus Sproģis, improvizācijas teātra „5 uz perona” dalībniece Marika Mitriķe, Improfesta vadītājs Mikus Zvejnieks un arī es (tagad gari jāraksta), Improfesta organizētājs, Katlakalna improvizācijas teātra vadītājs un improvizācijas teātra „5 uz perona” dalībnieks, šī raksta autors, Toms Zvejnieks.

Grūti pašam izteikties par priekšnesumu, kurā dalību esmu ņēmis es pats, bet atmiņā ļoti labi palicis ieskats Luija privātajā dzīvē, brauciens pa Venēciju bļodā, atgadījums karaliskajās kāzās un, protams, biezpienmaizes pagatavošana.

Tie ir tikai daži mirkļi, kuros esmu padalījies ar Jums. Pasākums izdevies burvīgs. Pateicības vārdi: saku milzīgu paldies visiem, kas palīdzēja tapt šim festivālam – Ķekavas Novada kultūras aģentūrai, Aijai Vitmanei, Katlakalna Tautas nama darbiniekiem, portālam improteatris.lv, Džerijam Šternam, improvizācijas teātrim VIAGars, Hamleta improvizācijas teātrim, improvizācijas teātrim AKA, Rīgas Hanzas vidusskolas improvizācijas teātrim, visam Jam-teātra „Pilnīgi slepeni” dalībniekiem, milzīgs paldies Katlakalna improvizācijas teātrim, pasākuma DJ Edijam Rozevskim, pasākuma vadītājam Mikum Zvejniekam un vislielākais paldies skatītājiem, jo kas gan mēs būtu bez Jums!

Fotogrāfijās no pasākuma var ieskatīties šeit: parkultūru.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *